Gå til indhold

Udvalget for Regional Udvikling og EU

Udvalget for Regional Udvikling og EU er et rådgivende udvalg nedsat under bestyrelsen

Udvalget har 19 medlemmer. 

Oversigt over deltagere og afbud

Udvalgsmøder i Udvalget for Regional Udvikling og EU

Dato: 9. september

Deltagere:

  • Carsten Kissmeyer
  • Ole Stavad
  • Erik Gregersen
  • Flemming Knudsen
  • Karsten Uno Petersen
  • Morten Flæng
  • Christian Wedell-Neergaard
  • Erik Høgh Sørensen
  • Evan Lynnerup
  • Preben Jensen
  • Arne Lægaard

Afbud:

  • Jes Vibech Laursen
  • Per Nørhave
  • Jens Mandrup
  • Jan Hendeliowitz
  • Jens Ravn

Dato: 19. maj

Deltagere:

  • Carsten Kissmeyer
  • Ole Stavad
  • Erik Gregersen
  • Flemming Knudsen
  • Jan Hendeliowitz
  • Karsten Uno Petersen
  • Morten Flæng
  • Christian Wedell-Neergaard
  • Jens Mandrup
  • Erik Høgh Sørensen
  • Per Nørhave
  • Evan Lynnerup
  • Jens Ravn
  • Preben Jensen
  • Arne Lægaard

Afbud:

  • Vibeke Syppli Enrum
  • Jes Vibech Laursen
  • Gitte Lopdrup
  • Otto Kjær Larsen

 

Dato: 3. marts

Deltagere:

  • Carsten Kissmeyer
  • Ole Stavad
  • Erik Gregersen
  • Flemming Knudsen
  • Jan Hendeliowitz
  • Karsten Uno Petersen
  • Morten Flæng
  • Christian Wedell-Neergaard
  • Jens Mandrup
  • Erik Høgh Sørensen
  • Per Nørhave
  • Evan Lynnerup
  • Jens Ravn
  • Jes Vibech Laursen
  • Otto Kjær Larsen
  • Preben Jensen
  • Vibeke Syppli Enrum
  • Arne Lægaard

Afbud:

  • Gitte Lopdrup

Dato: 26. november

Deltagere:

  • Carsten Kissmeyer
  • Ole Stavad
  • Erik Gregersen
  • Flemming Knudsen
  • Jan Hendeliowitz
  • Karsten Uno Petersen
  • Morten Flæng
  • Christian Wedell-Neergaard
  • Jens Mandrup
  • Evan Lynnerup
  • Jens Ravn
  • Jes Vibech Laursen
  • Preben Jensen
  • Vibeke Syppli Enrum
  • Gitte Lopdrup
  • Arne Lægaard

Afbud:

  • Per Nørhave
  • Erik Høgh Sørensen
  • Otto Kjær Larsen

Dato: 30. oktober

Deltagere:

  • Carsten Kissmeyer
  • Ole Stavad
  • Erik Gregersen
  • Flemming Knudsen
  • Jan Hendeliowitz
  • Karsten Uno Petersen
  • Morten Flæng
  • Christian Wedell-Neergaard
  • Jens Mandrup
  • Erik Høgh Sørensen
  • Per Nørhave
  • Evan Lynnerup
  • Jens Ravn
  • Jes Vibech Laursen
  • Otto Kjær Larsen
  • Preben Jensen
  • Vibeke Syppli Enrum
  • Gitte Lopdrup
  • Arne Lægaard

Afbud:

Ingen afbud ved udvalgsmøde i Udvalget for Regional Udvikling og EU den 30. oktober 2020.